Zadzwoń: +48 791 791 991

Import z Chin krok po kroku. Zobacz nasz kompletny poradnik na temat importu z Chin.

import z chin

Import z Chin stwarza nowe możliwości biznesowe, o które ciężko na rodzimym rynku. Import towarów z Chin do Polski  może okazać się kluczowym, strategicznym posunięciem, dzięki któremu obniżysz koszt produkcji lub pozyskasz towary niedostępne w Polsce, a tym samym rozwiniesz swój biznes. W tym artykule wyjaśniamy jak zacząć import z Chin do Polski oraz co warto importować.

Spis treści:

 1. Import z Chin krok po kroku – czy to się opłaca?
 2. Od czego zacząć import z Chin?
 3. Jak zacząć import Chin? Ile warto zainwestować?
 4. Jak znaleźć dobrego dostawcę z Chin? Importerzy z Chin w Polsce
 5. Sprowadzanie z Chin krok po kroku – gdzie szukać dostawcy?
 6. Co warto sprowadzać z Chin? Importowanie towarów i niszowych produktów!
 7. Jakie formalności należy spełnić, aby rozpocząć import z Chin jako firma?
 8. Jak zamawiać produkty z Chin jako osoba prywatna?

Import z Chin krok po kroku – czy to się opłaca?

Zacznijmy od często padającego pytania. Czy import z Chin się opłaca? Autorzy niektórych blogów czy nawet książek twierdzą, że na imporcie z Chin można mieć zyski kilkaset lub nawet kilka tysięcy procent. Czy to prawda? Tak! Należy jednak wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników, które omawiamy w tym wpisie.

Faktem jest, że jeszcze kilkanaście lat temu import z Chin na zamówienie  był dużo mniej popularny niż obecnie, ponieważ podejmowało się go znacznie mniej firm.

Import z Chin spowszechniał i w mniejszym lub większym stopniu dotyczy teraz prawie każdego. Właściciel małej firmy, sklepikarz, hurtownik, hurtownia, sprzedawca z Allegro – wiele osób, niezależnie od branży, próbuje importować bezpośrednio z Chin.

Dziś, import kontenera z Chin stał się popularną praktyką biznesową, dlatego, znalezienie konkurencyjnej oferty może być nieco czasochłonne.

Warto poświęcić chwilę, aby dobrze przeanalizować możliwości importu i wybrać ofertę, która pozwoli nam zarobić realne pieniądze. Rzetelność firmy, u której zamawiamy towary to klucz do sukcesu.

Od czego zacząć import z Chin?

Import elektroniki, odzieży, kosmetyków, komponentów przemysłowych, części do maszyn to częste wykonywane importy. Chiński rynek ma do zaoferowania bardzo wiele produktów w dobrych cenach. Jeśli zastanawiasz się co sprowadzać z Chin czeka Cię nie lada wyzwanie. Wybór jest ogromny.

Sprowadzanie towaru z Chin powinieneś rozpocząć od analizy tamtejszego rynku. Analiza pozwoli Ci:

 • Poznać popyt i podaż na określone produkty,
 • Określić potencjał importu konkretnych towarów,
 • Wybrać i nawiązać współpracę z wiarygodnym dostawcą z Chin.

Najtrudniejszym etapem jest bez wątpienia znalezienie rzetelnego partnera biznesowego. Należy uważać na oszustów i firmy, które oferują niską jakość produktów. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy takiej jak Chinago.pl, która zajmuje się pośredniczeniem w imporcie z Chin i posiada wieloletnie doświadczenie we współpracy handlowej z Chinami.

Skorzystanie z usług takiej firmy zniweluje praktycznie do zera ryzyko narażenia się na oszustwo, dzięki czemu ,,nie utopisz’’ pieniędzy.

Jak zacząć import z Chin? Ile warto zainwestować?

Jak ściągać towar z Chin i ile pieniędzy na to przeznaczyć? To pytanie często zadają nam nasi klienci. Z doświadczenia wiemy, że najlepiej jest zacząć od zamówień na mniejszą kwotę i znaleźć wiarygodnego dostawcę.

Zamawianie bezpośrednio z Chin wiąże się z pewnym ryzykiem, dlatego warto początkowo przeznaczyć mniejszy budżet, aby w razie problemów z otrzymaniem przesyłki nie stracić dużej ilości pieniędzy.

Jeśli już znajdziemy rzetelnego dostawcę i zarobimy na pierwszym towarze zamówionym z Chin to wtedy śmiało możemy kontynuować sprowadzanie rzeczy z Chin.

Dobrym sposobem na początek jest także zamówienie próbek towarów, dzięki czemu możemy realnie przetestować produkt i przyjrzeć się jego detalom.

Jak znaleźć dobrego, polskiego importera z Chin?

Warto skorzystać z usług polskiego importera z Chin, która oferuje pomoc przy sprowadzaniu z Chin . Jeśli przed rozpoczęciem współpracy z Chinami powstrzymuje Cię obawa, że musisz wiedzieć wszystko o imporcie rzeczy z Chin i proces zdobywania tej wiedzy wydaje Ci się długotrwały i mozolny to rozwiązaniem dla Ciebie będzie pośrednik.

Niezależnie, czy zdecydujesz się działać z pośrednikiem w imporcie z Chin , czy na własną rękę, rozpocznij od analizy.
Zrób rozpoznanie jak wygląda podaż produktu na danym rynku. Przydatne okaże się narzędzie TradeWatch, dzięki któremu przeanalizujesz sprzedaż danego produktu nawet do 3 lat wstecz.

Korzystając z tego narzędzia sprawdzisz jaki produkt sprzedawał się najlepiej – jakiego producenta, w jakiej cenie, w jakim wariancie kolorystycznym etc. Analiza jest kluczowa, zatem nie bagatelizuj tego etapu!

Na co uważać przy wyborze bezpośredniego importera z Chin

Planując import produktów z Chin powinieneś zwrócić uwagę na następujące czynniki:

Zbyt niska cena produktu

Podejrzanie niska cena towaru powinna być dla Ciebie alarmująca. Jeśli przeglądając oferty widzisz, że cena tego samego produktu u różnych dostawców waha się np. pomiędzy 1 USD a 10 USD, to producenci oferujący niższe ceny mogą okazać się niewiarygodni. Nie jest to jednak regułą. Z drugiej strony często dokładnie te same towary na www.1688.com mogą być 2-3 razy tańsze niż na Alibaba.com czy Aliexpress, a jakość produktu jest identyczna.

Skąd biorą się tak duże różnice? Otóż wszystko zależy od tego, czy zamawiamy z hurtowni, czy z portalu detalicznego (tak jak w Polsce Allegro). Platforma 1688.com jest to serwis wyłącznie dla hurtowników z Chin i jest on niedostępny dla klientów zagranicznych. Jedyną możliwością na zakup z 1688.com jest skorzystanie z usług firmy pośredniczącej w imporcie takiej jak Chinago.pl. 1688.com oferuje bardzo atrakcyjne, hurtowe ceny produktów, których jakość jest dobra.

Jeśli nie jesteś pewien, czy oferowany towar jest wart zakupu zapraszamy do skorzystania z naszej usługi analizy, w ramach której sprawdzimy rzetelność dostawcy i zgodność z certyfikatami.

Podejrzane dane teleadresowe dostawcy

To co powinno zapalić Ci ,,czerwoną lampkę’’ to także firmy, które podając adres np. w Shenzhen posługują się niewłaściwym numerem telefonu kierunkowego do tego miasta.

Znamy przypadki, gdy zamówione towary szły do klienta miesiącami. Po opłaceniu zamówienia przez klienta, dostawca co chwilę wysyłał wiadomości informujące o kolejno pojawiających się problemach – zatrzymaniu paczki do kontroli i konieczności opłacenia dodatkowych certyfikatów (co wiąże się z kolejnymi kosztami), niedomówieniach z kurierem i konieczności dopłaty do wysyłki (znowu koszta), itp. Tego typu scenariusze nierzadko kończą się tak, że paczka w ogóle nie dociera do klienta.

Zgodność produktu z opisem

Uważać trzeba także na zgodność produktu z opisem zamawianego towaru. Częste nieporozumienia zdarzają się na polu parametrów produktu. Załóżmy, że zamawiasz dyski o pojemności 100 GB. Może okazać się, że po otrzymaniu towaru zorientujesz się, że mają one 50 GB, a po kontrahencie słuch zaginął, zatem wymiana jest niemożliwa (lub całkowicie nieopłacalna).

Niedopowiedzenia w trakcie składania zamówienia, brak ustaleń z dostawcą

Pewnego razu zgłosił się do nas z prośbą o pomoc przy imporcie z chin klient, który został oszukany przy zakupie kaloryferów olejowych. Cena grzejników była bardzo atrakcyjna, więc klient zdecydował się na samodzielny zakup. W momencie otrzymania towaru okazało się, że… w środku nie ma oleju. Dostawca stwierdził, że nie było to ustalane, więc skoro importer towarów z Chin chciał tanio, więc miał tanio – ale bez oleju.

W Chinago.pl oferujemy Ci pomoc w wyborze rzetelnego sprzedawcy. Nasza usługa analizy możliwości współpracy z Chinami zawiera sprawdzenie wiarygodności chińskiego dostawcy, weryfikację dokumentów i certyfikatów (m. in. licencji biznesowej) oraz audyt przeprowadzony przez inspektora w fabryce u dostawcy wraz ze szczegółowym raportem i zdjęciami. Skorzystanie z usług firmy świadczącej takie badanie rynku zdecydowanie zwiększa szansę na udany handel z Chinami.

Import z Chin krok po kroku – gdzie szukać dostawcy z Azji?

Największy wybór różnego rodzaju towarów znajdziesz na popularnych platformach sprzedażowych, zarówno dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Są to następujące serwisy:

 • www.alibaba.com
 • www.1688.com
 • www.madeinchina.com
 • www.taobao.com
 • www.hktdc.com
 • www.jd.com
 • www.tmall.com

Co importować z Chin? Szukaj niszowych produktów!

Innym dobrym sposobem na to, aby ustalić jaki towar zacząć importować to stałe monitorowanie trendów z zagranicy. Pozwoli to wyłapać okazję i stać się pierwszym w Polsce importerem produktów, które za granicą zyskały dużą popularność.
Dobrym sposobem na to jak rozpocząć import z Chin jest skupienie się na wyszukiwaniu unikalnych, niszowych, wysokomarżowych produktów w kategorii, gdzie rynkowa konkurencja jest niewielka.

Jeśli decydujesz się działać na własną rekę, polecamy zacząć od produktów bezobsługowych. To takie produkty, które wymagają jak najmniej zaangażowania z Twojej strony. Chodzi o gotowe towary, których nie trzeba kompletować lub produkować ich wedle Twojej specyfikacji. Przykłady takich produktów to:

 • Odzież
 • Kosmetyki
 • Gadżety
 • Półprodukty

Chodzi o proste produkty, które nie wymagają podłączenia, obsługi, a ryzyko uszkodzenia jest niewielkie.
Warto zacząć od produktów w przedziale cenowym 50 – 500 zł, aby uniknąć gruntowniejszej analizy, konsultowania z partnerem itp.

Problematyczne mogą okazać się produkty o określonym terminie przydatności, produkty wielowariantowe, dostępne w różnych wariantach (rozmiary, rodzaj materiału, kolory). W przypadku tego typu przesyłek warto jest skonsultować się ze specjalistą, aby uniknąć kłopotliwych sytuacji i nieporozumień.

Jakie formalności należy spełnić, aby rozpocząć import z Chin jako firma?

Jeżeli chcesz sprowadzać produkty bezpośrednio z Chin i dystrybuować je na rynku polskim musisz:

 • mieć założoną firmę,
 • być podatnikiem VAT,
 • posiadać wyrobiony numer eori,
 • posiadać NIP europejski.

Kolejne ważne aspekty prawne importu z Chin to opłacenie cła oraz VATu za towary z Chin.
Tym zagadnieniom poświęciliśmy osobne wpisy na naszym blogu, w których dowiesz się wszystkiego o imporcie z Chin .

Jak importować z Chin jako osoba prywatna?

Jeśli natomiast jesteś klientem indywidualnym możesz zamawiać produkty pilnując jedynie opłat celnych i VAT. Zajrzyj do naszych pozostałych wpisów na blogu, aby dowiedzieć się więcej o imporcie z Chin:

made by mem!